Вернісаж учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор»

12 січня 2017 року на базі Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ступенів ім. В.Орелецького відбувся вернісаж учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор», організаторами якого був Інститут післядипломної педагогічної освіти та навчальні заклади Чернівецької області, зокрема, завідувач науково-методичного центру менеджменту та координації діяльності РМК(ММК) Наталія Куриш, за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та  громадської організації «Громадський Центр «Ділові ініціативи» міста Івано-Франківська.

Упродовж п’яти років ІППО Чернівецької області спільно з громадською організацією «Громадський Центр «Ділові ініціативи» в партнерстві з Фондом Розвитку Місцевої Демократії Малопольським Інститутом Територіального Самоврядування і Адміністрації (м. Краків, Польща) тісно співпрацюють у рамках реалізації міжнародних проектів, які відбуваються в рамках проекту «Польська допомога задля розвитку» за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.
У рамках цього проекту укладено договір про співпрацю у галузі науки та освіти між ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Івано-Франківською обласною громадською організацією Громадський центр «Ділові ініціативи».

Уже третій рік поспіль у рамках міжнародних проектів проводиться регіональний конкурс «Юніор бізнесу» для молоді загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступеню та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей віком від 14 до 17 років на найкращу бізнес-ідею підприємницької діяльності. Із 21 заявленої команди до участі у вернісажі учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор» взяли участь 14 команд із загальноосвітніх навчальних закладів, ПТНЗ та ВНЗ.

Із вітальним словом до учасників та всіх присутніх звернулася Тамара  Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти з науково-методичної роботи. Вона наголосила, що метою вернісажу є: впровадження інноваційних освітніх інструментів навчання основ економіки у загальноосвітніх школах І-ІІІ ступеня на території Західної України, які суттєво підвищать знання та навички молодих людей у започаткуванні та веденні підприємницької діяльності; втілення в життя нових ідей та підходів до навчального процесу; формування у підростаючого покоління ініціативності та підприємливості, а також реалізація Всеукраїнської дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток ініціативності та підприємливості учнів як складова формування готовності до навчання і професійної кар’єри у ринкових умовах».

 Вікторія Косик, начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти, підкреслила роль вернісажу, зокрема, з популяризації розроблених бізнес-ідей і презентацій, що можуть стати стартовим майданчиком для реалізації власної справи молодого покоління України, та побажала дітям віри, щастя, здоров’я і творчої наснаги.

На питаннях щодо організації і проведення Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми-2017» сконцентрував увагу Віталій Паздрій, генеральний директор КІНТ, викладач кафедри стратегії підприємств КНЕУ, який також побажав конкурсантам перемоги, успіху й натхнення. «Найкращий той підприємець, який долає труднощі», – зауважив Віталій Ярославович.

Руслана Равлюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ступенів №2 Кіцманського району зазначила, що бізнес-ідеї конкурсу, які запропонували учні, вони зможуть використати у житті, це ідеї, що створять нові робочі місця.

Оцінювання учнівських бізнес-ідей здійснювало компетентне журі, до складу якого увійшли підприємці та науковці.

За підсумками представлених школярами та студентами розроблених бізнес-ідей членами журі визначено команди-переможці в окремих номінаціях та нагороджено грамотами ІППОЧО та ІМЗО цінними подарунками від членів журі:

 • «Краща презентація» –команду Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 Кіцманського району за бізнес-ідею «Салон «Cute animals»;
 • «Оригінальний підхід» – команду Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району за бізнес-ідею «TV-school»;
 • «Краща стратегія» – команду Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Спеціалізований магазин для молоді «Young»;
 • «Командна робота» – команду професійно-технічного училища №8 м. Чернівці за бізнес-ідею «Шведський стіл (лінія)»;
 • «Економічний прорив» – команду Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім. В.Орелецького за бізнес-ідею «VIP-paintball banda» (розважально- ігровий клуб);
 • «Наполегливість» – команду Вищого професійного училища №5 м. Чернівці за бізнес-ідею «Агенство дизайну»;
 • «Нові віяння» – команду Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 за бізнес-ідею «Агенства «Invisible side»;
 • «Творчий підхід» – команду Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Грифельна дошка «MyBoard»;
 • «Оптимістичний підхід» – команду Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту за бізнес-ідею «Солодкі Чернівці»;
 • «Майбутнє економіки» – команду ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» за бізнес-ідею «Free Way» – Інтернет портал організації індивідуальних подорожей;
 • «Надія України» – команду Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Екологічні дрова»;
 • «Креативна ідея» – команду Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького за бізнес-ідею «CASword» (розроблення дерев’яних літер з світодіодними лампами);
 • «Кращий фінансовий план» – команду Шипинського  ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Ногорукі;
 • «Краща реклама» – команду Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Служба доставки корисних обідів «Lunch-Express».

Також усі заявлені команди-учасники отримали сертифікат-учасника, а  наставників відзначено Подяками ІППОЧО та ІМЗО за розбудову економічної освіти України та підготовку команд до вернісажу учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор».

У рамках вернісажу для педагогів, заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів із навчально-виховної роботи та керівників методичних об’єднань природничо-математичних дисциплін навчальних закладів Кіцманського району був проведений педагогічний практикум «Формування інформаційно-цифрової компетентності та компетентності ініціативність і підприємливість у школярів загальноосвітніх навчальних закладів». На ньому Вікторія Косик детально розглянула нормативно-правове забезпечення використання цифрових освітніх технологій та електронних освітніх ресурсів у загальноосвітніх навчальних закладах та зупинилася на використанні цифрових освітніх технологій при вивченні природничих дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах.

Продовжила практикум Ірина Інгурян, викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою, кандидат педагогічних наук, яка розповіла про інтеграцію підприємницького змісту у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів як засіб формування підприємливості та ініціативності учнів.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×