Цифрове перетворення освіти Кіровоградщини засобами Google

Наприкінці серпня, у місті Кропивницькому, відбулася Літня школа “Цифрові інструменти та можливості”. Захід проведено у рамках проекту «Цифрове перетворення Кіровоградщини», який реалізує Google Україна спільно з Кіровоградською обласною державною адміністрацією, Кіровоградською міською радою за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.
Участь у навчальних тренінгах, що тривали п’ять днів, взяли учителі, заступники директорів, директори, викладачі, державні службовці, громадські активісти.
Перший день Літньої школи був присвячений цифровим технологіям в роботі державних установ та органів місцевого самоврядування. Навчальну програму наступних чотирьох днів Літньої школи складали п’ять модулів “Захист середовища”, “Безпека мережевого спілкування”, “Безпека інформаційно-освітнього середовища навчального закладу в GoogleAppsforEducation”, “Створення та редагування карт Google” та “Безпека дитини”. Підсумком заходу стало проведення Світового кафе “Цифрове майбутнє”.
Під час проведення заходу з вітальним словом до учасників звернулися: Корецька Людмила Вікторівна, директор “Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського” та Олег Якимчук, директор Google Україна з питань взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування. Наталія Гущина, начальник відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти, розповіла про сучасний тренд освіти дорослих – неформальну освіту, надала практичні поради як ефективно здійснювати пошук Google. Наталія Саражинська, сертифікований викладач Google, ознайомила із технологіями демонстрації та поширення даних, освітніми ініціативами Google.
Педагоги ознайомилися з інструментами Google для захисту в Інтернеті, принципами мережевого спілкування, особливостями організації навчального процесу у віртуальному класі, з навчальним середовищем для дітей “Про інтернет” та на практиці спробували налаштувати інструменти боротьби з небажаним вмістом в YouTube. Важливими стали сформовані навички використання інструментів керування власними та дитячими даними, захисту їх конфіденційності, керування вмістом, який може переглядати сім’я в інтернеті чи дитячий колектив у школі.
Доповненням п’ятиденного навчання стала гостинна зустріч Літньої школи та школи програмування Ш++, що водночас стала й коворкінгом для розробників Кропивницького (організатор Марина Чала, завідувач НМЛ інформатики та інформаційних технологій навчання КОІППО імені Василя Сухомлинського, екскурсовод Дмитро Богданов) та екскурсія містом Кропивницький, яку провів Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти КОІППО імені Василя Сухомлинського. Все це стало природнім доповненням культурологічного аспекту в навчанні дорослих.
Результатами спільної роботи у Світовому кафе стало створення позитивних сценаріїв майбутнього розвитку навчальних закладів реалізації актуальних ідей, розроблені алгоритми впровадження принципів безпечного використання Інтернету, список інструментів для боротьби з небажаним вмістом в YouTube.
Навчання проводили: Наталія Саражинська, сертифікований викладач Google; працівники Інституту модернізації освіти – Артем Герман, Олена Бурдун; Антоніна Букач, тьютор дистанційного курсу “Сервіси Google”; Олег Костюкевич, ведучий учасник форумів підтримки Google, картограф Google.
Комфортні умови для ефективного навчання забезпечили “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”, «Навчально – виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» Кіровоградської міської ради .
Проведення Літньої школи це приклад вдалої синергічної взаємодії громад, батьківства, вчителів навколо однієї мети. Спільні цілі навколо безпеки дитини в інтернеті можуть об’єднувати, надихати на подальше вирішення важливих проблем.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×