Літня школа “Безпека в Інтернеті”

 

Щоб безпечно та впевнено користуватися всіма перевагами Інтернету, важливо вміти захищати себе та вчити цьому дітей. Незалежно від того, наскільки великий досвід роботи в мережі мають користувачі, поява нових сервісів та інструментів захисту в мережі зростає.

Шістдесят педагогів об’єдналися навколо теми організації безпечного навчання дітей у мережі Інтернет під час літньої школи.

Літня школа “Безпека в Інтернеті” відбувалася з 30 травня по 3 червня 2016 року в місті Очакові. Захід проводився в рамках проекту “Цифрове перетворення Миколаївської області” за підтримки Google Україна.

  Із вітальним словом до учасників звернувся Василь Шуляр, ректор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Навчання розпочалося відеозустрічею з Наталією Гущиною, начальником відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих, яка розповіла про сучасні тенденції освіти дорослих.

Програму літньої школи, зміст та навчальні матеріали розробили працівники Інституту модернізації змісту освіти разом з лідерами професійної освітньої спільноти GEG Ukraine. П’ятидений тренінг провели сертифікований тренер Google Наталія Саражинська, працівники відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих: Артем Герман, завідувач сектору розвитку навичок мислення, спілкування та співробітництва та Олена Бурдун, методист вищої категорії сектору цифрової грамотності.

Учасниками  заходу стали учителі, директори, представники районної, міської та обласної методичних служб та управлінь освіти. Тренінг складався з трьох модулів: “Захист середовища”, “Мережева культура спілкування”, “Безпека навчально-освітнього середовища в Google Apps for Education”.

Педагоги познайомилися з інструментами, що  допоможуть безпечному мандруванню веб-сторінками; навчилися підвищувати рівень безпеки свого облікового запису Google, використовувати засоби керування власними та дитячими даними, а також  захищати їх конфіденційність, керувати вмістом, який може переглядати сім’я в Інтернеті чи дитячий колектив у школі; ознайомилися з нормами культури спілкування в соціальних медіа.

На завершення літньої школи учасники презентували дорожню карту використання опанованих інструментів для захисту навчально-освітнього середовища.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×