Для розвитку співпраці педагогічних та батьківських громад закладів освіти

10 травня 2016 р. у м. Львів спільними зусиллями працівників відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти МОН України та кабінету розвитку освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено круглий  стіл «Свідоме батьківство: реалії та перспективи». Його учасники – освітяни і лідери громадських об’єднань, які репрезентують батьківську громаду області, – зібралися  заради вироблення  спільного погляду на стан та перспективи розвитку співпраці педагогіві батьківта з нагоди Міжнародного дня сім’ї.

Галина Коломоєць, завідувачка сектору навичок материнства і батьківства ІМЗО, познайомила педагогів та батьків з ідеєю створення Центру свідомого батьківства та розповіла про перші кроки на шляху її втілення. Учасники круглого столу визнали інформативними та корисними для розуміння стану системи загальної освіти області представлені Іриною Костюк та Галиною Занік, працівниками кабінету розвитку освіти ЛОІППО, результати дослідження якості виховного простору ЗНЗ Львівщини, проведеного у листопаді-грудні 2015 року.  Було взято до відома й результати батьківської конференції, проведеної за ініціативи Креативної міжнародної дитячої школи (березень 2016, м.Львів).

У рамках заходу Оксана Демура, канд.  філос. наук, дитячий психолог ,завідувач сектору Інституту модернізації  змісту освіти, провела майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Правильне» виховання та правила у вихованні».

У роботі круглого столу взяли участь понад 70 представників педагогічних колективів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, батьківських громад шкіл, Всеукраїнської батьківської християнської організації «Алетея», Школи розвитку SPE та інших громадських об’єднань.  Учасники круглого столу працювали у секціях:

  • Співпраця батьків та батьківських об’єднань з навчальними закладами;
  • Школа як центр батьківської просвіти;
  • Педагогічні працівники як організатори співпраці з батьками та громадськими об’єднаннями

Експерти: Анатолій Ребрина, кандидат педагогічних наук, доцент; Оксана Демура, кандидат філософських наук, Наталія Гончарова, кандидат педагогічних наук )

У підсумках учасники констатували, що досягли поставлених цілей, а саме:

  • обмінялись досвідом роботи щодо виховання дітей і впливу батьків та громадськості на роботу закладів освіти;
  • обговорили проблеми співпраці батьків та педагогів у вихованні дітей;
  • визначили напрями (ділянки) та формати співпраці громадських об’єднань батьків, самоврядних батьківських та педагогічних освітніх громад.

Результатом круглого столу стала розробка пропозицій для органів управління освіти, дирекції та педагогічних колективів навчальних закладів, органів шкільного громадського самоврядування та громадських об’єднань батьків щодо формування клімату довіри та налагодження системної співпраці з метою виховання дітей.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×