У Львові обговорили старт нового проекту «Центр свідомого батьківства»

 

 

За сприяння Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти та Інституту модернізації змісту освіти МОН України в приміщенні Французького альянсу відбулася робоча зустріч ініціативної групи з питань свідомого батьківства. Захід проведено в рамках нового проекту «Центр свідомого батьківства».

Учасниками заходу були представники різних організацій та небайдужі батьки. Так Ірина Синя, директор НВК «Школа-садок «Софія», представляла Асоціацію керівників шкіл м. Львова.  Марія Сеник, завідувачка ДНЗ № 93, фахівець довкілля, та Христина Мацьків, директор ЛНВК «Малюк», працюють у програмі особистісно-орієнтованого навчання «Крок за кроком». Мирослав Романець – проректор університету «Львівський ставропігіон». Михайло Ільїн презентував МГО «Федерація всесвітнього миру». Також були педагоги міста Львова Лілія Телішевська (СЗШ № 99), Оксана Гурна, (ЛСЗШ № 8), які поділились своїм досвідом позитивної співпраці з батьками. А небайдужі батьки Іванна Шелюк та Ірина Янкевич окреслили власні ідеї з розвитку навичок материнтсва і батьківства. Свідомий батько Стек Остап, письменник та засновник «Школи розширеного світогляду» розповів про власний досвід роботи з дорослими в аспекті бачення стереотипів, як перешкод для співпраці.

Галина Коломоєць, завідувач сектору навичок материнства і батьківства відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти МОН України зазначила, що проект має за мету об’єднати зусилля батьківських організацій, освітянської громадськості, представників шкільної адміністрації та органів управління освітою для активізації руху свідомого батьківства.

Ольга Банах, викладач кафедри освітньої політики ЛІППО Ольга наголосила, що зараз спостерігається ситуація, коли імпульси на реформу йдуть з центру (є різні пропозиції від МОН, експертних груп, готуються проекти законів, видаються та надсилаються на місця накази та розпорядження), та нерідко на місцях ці ініціативи згасають з різних причин: бюрократичного опору, інерції, небажання ускладнювати життя тощо. Разом з тим поступово виникає «рух з місць», ініційований передусім батьками. До цього руху долучаються також найбільш активні директори шкіл, представники органів управління освітою, зацікавлені в реформах у галузі. Є також Інститути післядипломної педагогічної освіти, які готові сприяти організації діалогу між батьками, школою, директорами, органами управління освітою.

Підсумовуючи обговорення та пропозиції, учасники заходу ініціювали створення Центрів свідомого батьківства. Вони можуть стати майданчиками для  зростання батьківської свідомості та взаємодії батьків з усіма інституціями суспільства, застосовуючи при цьому цікаві, креативні, сучасні підходи та форми співпраці.

Сім’я – це основа суспільства, а свідоме батьківство це основа здорової нації.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×