На Волині, в рамках проекту «Відкрита Польща», презентовано програму Erazmus+

24 – 25 лютого 2016 року Луцьк приймав учасників форуму «Співпраця українських та польських загальноосвітніх навчальних закладів у рамках проектів, дофінансованих з програми Erazmus+».

Співорганізаторами заходу, який відбувся у рамках проекту «Відкрита Польща» виступили: Інститут модернізації змісту освіти  Міністерства освіти і науки України, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Фундація центрально-європейської Академії навчань та сертифікації РП Польща, у співпраці з Consulting Group 2027, гімназією ABiS, Лодзьким центром підвищення кваліфікації вчителів.

Мета форуму полягала в ознайомленні учасників з особливостями розробки проектних ідей та підготовки пропозицій для залучення фінансування проектів з інструменту Erazmus+ для сфери середньої освіти, а також пошук партнерів для реалізації міжнародних проектів.

У роботі заходу взяли участь представники 8 обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (Волинський ІППО, Дніпропетровський ОІППО, Донецький ОІППО, Закарпатський ІППО, Івано-Франківський ОІППО, Луганський ОІППО, Полтавський ОІППО імені М. В. Остроградського, Рівненський ОІППО), керівники навчальних закладів І – ІІ рівня акредитації Волинської області, завідувачі районних (міських) методичних кабінетів, працівники відділів (управлінь) освіти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів Волині, представники громадських організацій.

Привітав учасників Петро Олешко, ректор Волинського ІППО, який наголосив на важливості заходу,  актуальності міжнародної співпраці в галузі освіти,  як ефективного та надійного шляху інтеграції України в світове співтовариство.

«Залучення інститутів післядипломної освіти до програми Erazmus+сприятиме розробленню і впровадженню інноваційних підходів до підвищення кваліфікації педагогічних працівників» – висловила свої сподівання Олена Отич,  проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, виконавчий директор Українського відкритого університету післядипломної освіти (УВУПО).

Наталія Гончаренко, начальник відділу стратегії розвитку освіти Інституту модернізації змісту освіти МОН України запевнила учасників в успішності започаткованої справи, та висловила побажання по реалізації ідей проекту в навчальних закладах України.

Польська сторона також зацікавлена  у продовженні багаторічної співпраці та налагодженні партнерських контактів, шляхом реалізації спільних проектів. На цьому наголосив віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур.

Микола Смолінський, президент Фундації центрально-європейської Академії навчань та сертифікації (м. Бидгощ, Польща) коротко окреслив особливості реалізації  програми Erazmus+ в Украні.

Впродовж двох днів, Томаш Яняк, член правління товариства Consulting Group 2027 Sp. Z o.о. знайомив учасників з можливостями налагодження  співпраці та мобільності в сфері освіти, в рамках програми Erasmus+. Розглядались особливості укладання проектів, вимоги до розробки їх фінансової частини, можливості реалізації спільних ідей у сфері роботи з молоддю в рамках проектів, які фінансуються з джерел ЄС.

Малгожата Щєнна, начальник осередку професійного консультування Лодзького центру підвищення кваліфікації вчителів РП Польща, презентувала досвід діяльності Центру у сфері підвищення кваліфікації педагогів, та зробила акцент на важливості реалізації різнопланових освітніх проектів.

А власник фірми «Мехатронік», Артур Гроховский,  у своєму виступі наголосив на значних результатах співпраці з Лодзьким центром підвищення кваліфікації вчителів у сфері професійної освіти.

Зацікавлення учасників заходу викликали технічні можливості створених центрів для навчальної практики учнів та студентської молоді, які були профінансовані через грантові проекти.

Учасники форуму мали змогу не тільки обмінятись практичним досвідом та думками, але й обговорити  можливості подальшої співпраці в рамках програми Erasmus+ .

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×