Майстер-клас з упровадження інноваційних методів навчання підприємництва

 

На базі Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 Кіцманського району Чернівецької області проведено майстер-клас «Впровадження інноваційних методів навчання підприємництва як складова формування сучасного випускника» для вчителів географії та економіки області.
Захід організований у рамках міжнародного проекту «Ініціативна молодь-3: практичне застосування інструментів навчання підприємництва в українській системі освіти», що реалізувався у 2015 році громадською організацією «Громадський Центр «Ділові ініціативи» (м. Івано-Франківськ) спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області в партнерстві з Фондом Розвитку Місцевої Демократії Малопольським Інститутом Територіального Самоврядування і Адміністрації (м. Краків, Польща) та за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
У роботі майстер-класу взяли участь Галина Руда, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин; Наталія Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та координації діяльності РМК/МММ; Ірина Унгурян, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою ІППОЧО; Галина Артименко, завідувач методичного кабінету та Марія Маленко, методист методичного кабінету відділу освіти Кіцманської РДА; Тетяна Кулик, Сергій Саверин, Леся Вербовська, представники громадської організації «Громадський Центр «Ділові ініціативи».
Учасників заходу привітали учні та Світлана Онищук, директор Мамаївського ЗНЗ І-ІІІст. №2.
У ході майстер-класу розглядалися основні засади та загальні питання впровадження проекту. Тетяна Кулик презентувала етапи реалізації проекту, що стартував у 2012 році у навчальних закладах України, та наголосила на важливості формування економічної освіти молодого покоління.
Напрацьовані матеріали проекту упорядковано та видано разом із дисками з розробленими електронними іграми для учнів.
У рамках проекту започатковано регіональний конкурс «Юніор бізнесу», в якому за два роки взяли участь біля 140 учнівських команд із Західної України.
Про основні аспекти реалізації проекту у навчальних закладах Чернівецької області розповіла Наталія Куриш: «Сучасні реформи, які відбуваються в Україні вимагають формування ініціативності та підприємливості в учнів, що дає можливість підготувати випускника до інтеграції у суспільство. Саме через реалізацію міжнародних проектів ми можемо досягти такого результату».
Ірина Унгурян ознайомила учасників із можливостями інтеграції підприємницького змісту у навчально-виховний процес через зміст, методи, форми навчання. При цьому зауважила на необхідності поєднання як традиційних, так і інтерактивних методів навчання.
Майстер-класи впровадження напрацьованих матеріалів проекту провели педагоги-учасники: Тетяна Галіцька (Електронні ігри як засіб формування підприємницької освіти школярів), Олеся Кирилюк (Освітня платформа MOODLE як інструмент організації та забезпечення навчально-виховного процесу), Діана Куриш («Шкільний клуб підприємництва» як одна з ефективних форм позакласної роботи із школярами), Тарас Савчук (Розвиток підприємницьких компетентностей особистості на уроках).
Фіналіст та переможець ІІ регіонального конкурсу «Юніор бізнесу» команда Шкільного клубу підприємництва «ТЕМП» Мамаївського ЗНЗ І-ІІІст. №2 презентувала розроблену бізнес-ідею «Агенція щасливих подій «Lovestory».
У підсумку заходу Ірина Унгурян та Наталія Куриш провели SWOT – аналіз можливостей упровадження підприємницького змісту в навчально-виховний процес, окреслено сильні та слабкі сторони, ризики, з якими педагоги зустрічаються під час реалізації проекту у начальних закладах України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×