Незалежно від статі, люди повинні мати рівні права і можливості

11 лютого, у конференц-залі Інституту модернізації змісту освіти відбувся інформційно-презентаційний семінар «Гендерний компонент в освіті».
Захід проводили Олена Малахова, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, завідувачка кафедри гендерно-чутливих технологій в освіті, директорка Гендерного центру Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, експертка і тренерка Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» та Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів, та Олег Марущенко, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри філософії Харківського національного медичного університету, директор, експерт і тренер Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» та Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів.
Члени робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти за допомогою цікавих слайдів розповіли колегам про гендер в освіті, його ресурси та методологію. «Незалежно від статі, люди повинні мати рівні права і можливості» – наголошували тренери.
Детально розглядались подальші кроки щодо гендерної експертизи підручників у руслі державної гендерної політики.
Олег Марущенко навів статистику гендерної нерівності в країні. Він переконаний , що дискримінація як жінок, так і чоловіків у підручниках впливає на підсвідомість дитини та відбивається на її подальшому житті.
-Для мене велика честь проводити семінар саме в Інституті модернізації змісту освіти, де працюють люди, від яких залежить освіта майбутнього. Нам просто необхідно провести гендерну експертизу не тільки підручників, робочих зошитів, програм, але й усього змісту освіти,- сказала пані Олена на завершення семінару. Вона висловила сподівання на подальшу співпрацю, запросила працівників ІМЗО до своєї команди та закликала використовувати якомога більше наявних фемінітивів і паралельних форм жіночого та чоловічого роду.

З матеріалами семінару можна ознайомитися за посиланням: http://undip.org.ua/ep/metod_rekom.php

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×