Розвиток творчих здібностей дошкільнят, на основі літературних творів Василя Сухомлинського

 

2 грудня  2015 року у місті Бровари Київської області відбувся науково-методичний семінар «Розвиток творчих здібностей і нахилів дошкільників на основі  літературних творів В. О. Сухомлинського». Учасниками заходу стали близько двадцяти завідувачів та методистів дошкільних навчальних закладів міста.

Семінар, організований Управлінням освіти і науки Броварської міської ради, проходив на базі броварського дитячого навчального закладу «Ялинка», за підтримки Всеукраїнського центру по розповсюдженню та впровадженню ідей Василя Олександровича Сухомлинського.

Серед запрошених відомі науковці: Ольга Сухомлинська – дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Олександра Савченко – голова Української асоціації Василя Сухомлинського, головний науковий співробітник лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Ганна Бєлєнька – заступник директора з наукової роботи Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор; Наталія Гавриш – завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, головний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.

Активну участь у роботі науково-методичного семінару взяли: Юлія Главацька – завідувач сектора творчого розвитку відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України; Тетяна Філімонова – старший науковий співробітник, завідувач відділу педагогічного джерелознавства та бібліографії Державної науково-педагогічної  бібліотеки імені В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук; Лариса Виноградова – заступник міського голови Броварської міської ради; Ірина Туник – методист з дошкільного виховання науково-методичного центру управління освіти і науки Броварської міської ради; Оксана Мельник – директор Броварської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2.

З вітальним словом  до присутніх звернулася Тетяна Тоцька, завідувач дошкільного навчального закладу «Ялинка». Вона не тільки ознайомила гостей з програмою заходу, а й проінформувала про багаторічну дослідно-експериментальну роботу закладу, в контексті вивчення і застосування педагогічних ідей Василя Сухомлинського.

У рамках семінару, гості мали можливість переглянути інтегровані заняття з вихованцями різних вікових груп, та літературно-музичну композицію «Співучі пір’їнки» наших дітей» за творами Василя Сухомлинського. Педагоги закладу презентували творчі здібності дітей у пізнавальній, мовленнєвій і музичній діяльності, а також оригінальні підходи до методичної роботи з кадрами та співпраці з батьками вихованців.

Робота семінару завершилася засіданням «круглого столу», де запрошені не тільки обмінялися враженнями, але й дали позитивну оцінку методичному доробку і практичним досягненням колективу ДНЗ «Ялинка». Також відзначено творчий, нестандартний підхід до тлумачення педагогічних ідей Василя Сухомлинського, та інноваційність у розробленні сучасних засобів навчання дошкільників, з використанням елементів ІКТ.

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» висловлює подяку організаторам та учасникам заходу, за високий професіоналізм і творчий підхід до підготовки та проведення семінару.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×