«Ігри патріотів Херсонщини»

 

 

19 листопада 2015 року, у переддень Всесвітнього дня дитини і Дня гідності та свободи в Україні, відбувся святковий фінал обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини».

Захід проходив на базі та за підтримки Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

Завдання фінальних змагань турніру не тільки сприяли патріотичному вихованню школярів, але й поширили історико-краєзнавчі знання про Херсонську область. Допомогли в формуванні та розвитку краєзнавчих інформаційних потреб у дітей шкільного віку, активізирували використання краєзнавчих фондів та інформаційних ресурсів бібліотек, підвищили рівень особистісного культурного розвитку, компетентності учнів та заохочення їх до систематичного читання.

До участі у змаганнях були запрошені учні 4-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської області.

І тур проводився у загальноосвітніх навчальних та публічних бібліотеках з березня по вересень. Змагання учасників проходили за ігровими картами нашого краю, розробленими фахівцями обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Тематика була різноманітна:

  • для учнів 4-5 класів – «У пошуках знайомих незнайомців (тваринний світ Херсонщини)», «Зелене диво Херсонщини (рослинний світ рідного краю)»;
  • для учнів 6-7 класів – «Херсонські ерудит-мандри (пам’ятники та пам’ятні місця, топоніміка краю)», «Лицарі Таврійського краю (козацька доба в історії Херсонщини)»;
  • для учнів 8-9 класів – «Літературний круїз (письменники Херсонщини)», «Етнічний калейдоскоп Херсонщини», «Мистецька палітра Херсонщини».

Участь у турнірі взяли понад 6 тисяч школярів різного віку, 550 з яких стали переможцями і учасниками наступного, ІІ туру, де виборювали право представляти свій район, своє місто в обласному фіналі.

Призери фінальних змагань були визначені у трьох вікових категоріях, причому  фіналісти старшої вікової групи визначали кращого у змаганні на сцені.

Ними стали:

Старша вікова категорія:
I – Савенко Анастасія, гімназія № 1 (м. Каховка)
II – Цимбал Марія, гімназія № 20 (м. Херсон)
III – Червоний Микола, учень Херсонського обласного ліцею

Середня вікова категорія:

I – Запорожець Софія, Голопристанська гімназія
II –  Стецюк Андрій, ЗНЗ № 57 (м. Херсон)
III – Кривчик Анастасія, ЗОШ (с. Нижні Сірогози )

Молодша вікова категорія:

I – Гудименко Владислава, ЗОШ № 39 (м. Херсон)
II –  Вишніцька Вікторія, ЗОШ (с. Олександрівка Білозерського району)
III – Гнатюк Андрій, ЗОШ (с. Горностаївка)

Переможці турніру були нагороджені дипломами та книжковими подарунками. Книги в подарунок отримали і бібліотеки, читачі яких здобули перемогу в турнірі, а також бібліотеки, що виявили найбільшу активність у розгортанні змагань і запропонували найцікавіший формат для проведення районних турів.

Привітала учасників турніру Січова Валентина Іванівна, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

На завершення програми переможці та фіналісти обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» взяли участь у літературно-краєзнавчому квесті по Херсону та обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, у покладанні корзини з квітами до Меморіалу героїв Небесної сотні та героїв АТО.

Паралельно зі змаганнями школярів проходила професійна програма, що включала круглий стіл «Національно-патріотичне і правове виховання дітей та підлітків: виклики часу», де були презентовані інноваційні методики,  відбувся обмін досвідом педагогічних і бібліотечних працівників, та пройшли тренінги  з питань захисту прав дітей і правового виховання школярів.

У роботі круглого столу взяли участь Гавриш Павло Олександрович, начальник управління внутрішньополітичної діяльності Херсонської обласної державної адміністрації, Предместніков Олег Гарійович, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, викладачі Херсонської академії неперервної освіти та провідні фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, вчителі, працівники дитячих і шкільних бібліотек, представники громадських організацій.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×