Як навчити дошкільнят любити книгу?

 

 

Дати вичерпну відповідь на це запитання поставив собі за мету міський науково-практичний семінар на тему «Плекаємо любов до книги у дітей», який 5 листопада 2015 р. відбувся у м. Ірпінь Київської області.

Організатором заходу виступило видавництво «Грамота» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Партнерами‑організаторами семінару були Ірпінська міська рада, Управління освіти і науки Ірпінської міської ради, відділ культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, Громадська організація  «Жіноча організація «Лада», Благодійний фонд «Фонд громади Приірпіння», Спілка об’єднань громадян «Демократична Київщина» та Ірпінська центральна міська бібліотека.

Семінар сприяв визначенню теоретико-методичних і практичних засад успішного формування інтересу до книги у дітей дошкільного віку, популяризації сучасних навчальних посібників, розроблених для залучення дошкільників до роботи з навчальною і художньою літературою.

До участі у заході були запрошені завідувачі, методисти, вихователі дошкільних навчальних закладів м. Ірпіня, батьки вихованців.

Із вітальним словом до присутніх звернулися Анастасія Попсуй, заступник Ірпінського міського голови з гуманітарних питань, Галина Заєць, головний спеціаліст з дошкільної освіти Управління освіти і науки Ірпінської міської ради, Євгенія Антонюк, начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, Тетяна Ледньова, голова правління ГО «Жіноча організація «Лада», Альона Голота, директор БФ «Фонд громади Приірпіння», Антоніна Набок, завідувач Ірпінської міської бібліотеки для дітей.

Модератором семінару виступила Тетяна Карбовнича, заступник головного редактора видавництва «Грамота».

Теоретико-методичну частину семінару розпочав виступ Олени Низковської, завідувача сектора розвитку навичок спілкування і взаємодії відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Вона акцентувала увагу на актуальності проблеми формування світогляду дошкільників засобами художнього слова, створенні системи роботи з художнім словом у дошкільному закладі та родині, осучаснення педагогічних технологій цієї роботи, прищеплення змалку інтересу до художньої і навчальної книги.

Із науково-методичними підходами до організації роботи з художньою літературою слухачів ознайомила Ірина Товкач, старший викладач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, науковий кореспондент лабораторії психології дошкільника Інституту психології Імені Г. С. Костюка НАПН України.

Основну частину семінару було відведено «майстер-класу» «Учіння без научіння», присвяченого ознайомленню практиків з особливостями укладання і застосування у психолого-педагогічній взаємодії з дитиною навчальної літератури нового покоління – навчальних посібників для спільного опрацювання дорослого з дитиною. Майстер-клас розгортався на основі презентації навчальних посібників для дітей старшого дошкільного віку «Тварини: дикі та свійські», «Працюють усі навколо нас»  серії «Розглядай та пізнавай», підготовлених Іриною Товкач за науково-методичного сприяння Олени Низковської.  Учасники майстер-класу практично опановували прийоми роботи з навчальною книгою для дітей старшого дошкільного віку, були ознайомлені з алгоритмом опрацювання художньо-літературного твору за авторською педагогічною технологією із застосуванням різноманітних форм роботи за текстом  та урахуванням індивідуальних інтересів, уподобань, рівня інтелектуального і мовленнєвого розвитку дошкільників.

Робота семінару висвітлювалась у часописі «Ірпінський вісник» .

Інститут модернізації змісту освіти висловлює щиру вдячність організаторам і співорганізаторам заходу за активне сприяння у популяризації  дошкільної освіти та підвищенні рівня фахової майстерності педагогів дошкільних навчальних закладів і психолого-педагогічної компетентності батьків вихованців.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×