Семінар з питань впровадження курсу «Фінансова грамотність» вчителів Житомирщини

Завершив роботу виїзний семінар з питань впровадження курсу «Фінансова грамотність» вчителів Житомирщини

6 жовтня 2015 року в Університеті банківської справи відбувся плановий виїзний семінар із методики викладання курсу «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. У семінарі взяли участь учителі загальноосвітніх навчальних закладів Житомирської області. Організатори заходу – Університет банківської справи, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Учасники обговорювали питання фінансової грамотності та обізнаності в Україні.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася проректор Університету банківської справи, доктор економічних наук, професор Анжела Кузнецова. Вона відзначила, що успіхами впровадження курсу «Фінансова грамотність» проект завдячує багатьом партнерам і зокрема безпосереднім учасникам впровадження, ентузіастам-вчителям, які завжди своєю діяльністю підтримували проекти та своєю актуальністю випереджають час. Начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Вікторія Косик зазначила, що коли зростає рівень фінансової грамотності людини, покращується і її фінансова поведінка щодо складання та ведення бюджету, здійснення заощаджень та усвідомлення важливості фінансової грамотності, на підвищення якої і розрахований курс, що викладається в навчальних закладах України з 2012 року.

За інформацією завідувача сектору фінансової грамотності і навичок підприємництва Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталії Забуги, у співпраці з Проектом USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP), Університетом банківської справи та Національним банком України з 2012 по 2015 рік проведено 8 тренінг-семінарів всеукраїнського рівня для вчителів методистів, завідувачів кабінетів ОІППО щодо впровадження курсу «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах та підтримано організаційно і методично проведення регіональних семінарів.

Кандидат економічних наук, професор кафедри банківської справи Інституту банківських технологій та бізнесу Тетяна Гірченко у своєму виступі ознайомила з результатами вихідного моніторингу рівня фінансової грамотності та обізнаності серед учнів-старшокласників. Гнучку тестову систему створено співробітниками Університету банківської справи. Результативність у регіональному аспекті найвищою виявилась у Західному регіоні – 36%, у Східному та Центральному регіонах – 23% та 21% відповідно, а у Південному та Північному регіонах – 11% та 9%. В цілому стан фінансової грамотності та обізнаності в Україні є позитивним та складає 69,97%.

За результатами проведеного вихідного моніторингу виявилося, що рівень знань  порівняно з вхідним виріс у Черкаській – на 23%, Херсонській – на 11%, Сумській – на 9%, Чернівецькій – на 4,5%, Одеській – на 3%, Хмельницькій – на 2,24%, Івано-Франківській областях – на 1,28%.

Начальник навчально-методичного відділу Університету банківської справи, к.пед.н. Олена Рябова проінформувала учасників семінару щодо концепції запровадження курсу «Фінансова грамотність» у початковій та основній школі. Зокрема, робота університету щодо створення навчально-методичного забезпечення з фінансової грамотності була спрямована у наступних напрямах: курси за вибором для учнів 2-4 класів («Фінансова абетка» для 2 класів, «Фінансова арифметика» для 3 класів та «Фінансова поведінка» для 4 класів) та 5-9 класів («Родинні фінанси» для 5 класів, «Фінансово-грамотний споживач» для 6 класів, «Фінансова культура» для 7 класів, «Прикладні фінанси» для 8 класів та «Економіка і фінанси» для 9 класів), спецкурси з підвищення кваліфікації вчителів початкової і основної школи та інтерактивний курс для батьків.

Роботу семінару було завершено врученням сертифікатів про підвищення рівня методики викладання курсу.

Нагадуємо, що проект «Фінансова грамотність» розпочався у 2010 році з ініціативи USAID/FINREP II (Програма розвитку фінансового сектору). Партнерами проекту є Національний банк України, Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Міністерства освіти і науки України, Міністерство соціальної політики України, Незалежна Асоціація банків України, Асоціація українських банків, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Національна мережа фінансової просвіти та ДВНЗ «Університет банківської справи». Сьогодні курс вивчають майже 20 тисяч учнів із 700 шкіл у всіх областях України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×