Всеукраїнський конкурс “Шкільна бібліотека”

Конкурс проводиться Мiнiстерством освіти i науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Міністерством культури України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України.

Мета - залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності, управлінь освіти місцевих органів виконавчої влади, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Конкурс проходить один раз на три роки у три етапи:

1-й етап: міський, районний – листопад-грудень;

2-й етап: обласний (міський - Київ) – лютий-березень – за участю конкурсантів першого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій;

3-й етап: всеукраїнський – травень-червень – за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій..

Визначення переможців і лауреатів у кожній із заявлених номінацій конкурсу здійснюється за критеріями, які визначаються організаційним комітетом всеукраїнського етапу один раз на три роки. У кожній із заявлених номінацій конкурсу визначається один переможець та лауреати, які набрали за результатами 3-го етапу найбільшу кількість балів і ввійшли до першої п’ятірки найкращих.

Вперше Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» пройшов у 2010/2011 навчальному році в рамках Всеукраїнської акції «Живи, книго!». Проводився в номінаціях «Бібліотека ХХІ століття», «Бібліотекар-дослідник», «Майстер бібліотечної справи», «Компетентний читач», «З комп’ютером на «ТИ», «Методист-порадник». 

Конкурс надав можливість учасникам продемонструвати сучасні підходи до  роботи з популяризації книги, формування інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури учнів.

У 2013/2014 н. р. конкурс пройшов у номінаціях: «Сучасній школі – сучасна бібліотека», «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотечний веб-ресурс», «Методист – порадник». Змагалися 56 шкільних бібліотекарів, 6 директорів загальноосвітніх навчальних закладів та 14 працівників методичних служб.

Наступний конкурс заплановано на 2016/2017 н. р. (наказ МОН  11.03.2016 № 247).

Відповідно до наказу МОН від 23.05.2016 №559 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» конкурс відбуватиметься у номінаціях: «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти», «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотека – виховний простір навчального закладу», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей», «Сучасний методист: новий формат діяльності».

Реєстрація учасників всеукраїнського етапу  конкурсу  буде  проходити  з 01 по 15 квітня 2017 року.

У вказаний період на електронну пошту bibl.imzo@ukr.net прийматиметься анкета учасника, статистичний звіт про проведення та наказ про підсумки 2-го етапу конкурсу. Оригінал анкети учасника, компакт-диск з описом досвіду роботи/управлінського проекту слід надсилати на поштову адресу Інституту модернізації змісту освіти освіти (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, каб. 317).

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×